Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва стартував у Львові

Благовестник

Благовестник

Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва стартував у Львові

Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва стартував у Львові
«Жайвір скликає друзів» – це щорічний фестиваль, який сьогодні розпочався уже вдванадцяте. Цьогоріч організатори приурочили подію до 140-ї річниці із дня народження видатного українського композитора і хорового диригента Миколи Леонтовича.
Програма триденного фестивалю, що триватиме з 7 по 9 квітня, насичена не лише конкурсними виступами хорових колективів, а й органними концертами, семінарами, лекціями і практикумами для викладачів та керівників хорів-учасників. Зокрема, свої майстер-класи вже провели Оксана Урсатій (керівник Зразкового хору «Ластівка», м.Київ), Мар’яна Хижа і Соломія Веселовська (керівники хорової капели «Дударик», м.Львів), а також Заслужений працівник освіти України Анжела Доскоч (керівник Народної хорової капели «Зоринка», м.Тернопіль).

Залежно від віку, учасників розділили на три вікові категорії: від 6 до 10 років, від 11 до 16 років, а також студенти – від 16 до 24 років. 
У фестивалі-конкурсі беруть участь 33 однорідні (чоловічі, жіночі) та мішані колективи з різних міст України.
«Географія учасників охоплює Житомир, Рівне, дуже багато колективів з Києва, що мене дуже тішить, Самбір, Тернопіль, Вінниця, Ужгород і, безперечно, Львів», – розповіла директор фестивалю Наталія Ярославівна Козяр.

У виконанні хорів звучатимуть твори Леонтовича, Баха, Шуберта, Мендельсона, Уеббера, Гамільтона та багатьох інших.

Серед членів журі – Заслужена артистка України, хоровий диригент, кандидат мистецтвознавства Юлія Ткач, Заслужений діяч мистецтв України, керівник камерного хору «Легенда» Ігор Циклінський, а також Заслужений працівник культури України, доцент кафедри музичного мистецтва ЛНУ ім. І. Франка Зеновій Демцюх. 
Кожен з переможців отримає сувеніри і нагородні пам’ятні відзнаки.
9 квітня о 14:00 год відбудеться гала-концерт за участі спеціального гостя – хору «Taize-Lviv» Комісії у справах молоді ЛА УГКЦ. Усі події фестивалю відбуватимуться у Львівському будинку учителя, Львівському Будинку органної та камерної музики, Малій залі Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, а також у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Вхід вільний. Із детальною програмою можна ознайомитись на сайті конкурсу. 

Джерело - http://zik.ua
Комментарии закрыты