На Волинщині відкрився насіннєвий завод

Благовестник

Благовестник

На Волинщині відкрився насіннєвий завод

На Волинщині відкрився насіннєвий завод
Насіннєвий завод ТОВ «П'ятидні» пройшов випробування та почав працювати. Перерізати стрічку на підприємстві приїхав Президент України, який власноруч запустив завод у режим роботи.
Відкриття заводу було заплановане на 13:00 (Володимир-Волинський район), однак гаранта довелося чекати більше години. На зустріч з Петром Порошенком прийшли й волиняни з питанням щодо ветсанзаводу, але їх вивели за огорожу. Кажуть, ймовірно, таку вказівку дав заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук.

Прибувши на місце, Петро Порошенко виступив зі словом про Євроінтеграцію, мовляв, безвіз остаточно відділив Україну від Росії.
«Менше трьох тижнів відділяє українців від початку дії безвізового режиму з країнами ЄС. Ніколи ще не надавали безвіз країні, яка є об’єктом агресії, в умовах міграційної кризи Євросоюзу. «Геть від Москви, даєш Європу», - таке гасло висунув український письменник Микола Хвильовий, і впровадженням безвізу ми втілили це гасло у життя, що затверджує наш європейський вибір. Адже це символ того, що ми остаточно відійшли від радянської, совєцької та Російської імперії», - розповів Порошенко.
Далі Президент України зауважив, що приїхав на це свято, бо вважає, що сільське господарство є символом стабільної економіки держави.
«Беру участь у відкритті вашого заводу на запрошення свого давнього друга Валерія Діброви. Це є символ сільського господарства та опора економіки України. Зауважу, що 12% ВВП складає саме сільське господарство», - наголосив гість.

Й по тому урочисто перерізав стрічку, оглянув завод та запустив його в роботу.
Зауважимо, що на заводі працюватиме 420 людей із середньомісячною зарплатою 6800 гривень. Загальна вартість об’єкту майже 92 мільйона гривень.
Як розповів директор ТОВ «П'ятидні» Валерій Діброва, що окупність заводу два роки.
«Ще 5 років тому ми задумали збудувати потужний агрономічно-інженерний центр, який буде одним із найкращих в Україні. І бачимо, хоча у цей складний час нові заводи мало відкриваються, ми це зробили. Своїм прикладом ми показуємо, що аграрний бізнес в Україні є та розвивається. А наш завод дуже продуктивний, адже за годину можемо робити 10 тонн будь-якого насіння, тобто за рік можемо виробити 50 тисяч тонн. Якщо ж для Волині потрібно 24 тисячі тонн, то ми можемо покрити всю область й значну частину західного регіону. Звісно це великі інвестиції, втім, завдяки підняттю якості насіння ми збільшуємо врожайність на 2 центнери з гектару, відповідно, лише від цього по нашому підприємству ми матимемо 15 мільйонів гривень прибутку. А ще продаючи насіння, то за 2 роки завод окупиться», - каже Діброва.
У нього поцікавилися журналісти чи від імені аграріїв, як депутат обласної ради, він поговорить з президентом на проблемні теми, на що Діброва відповів, що сьогодні на підприємстві свято, тому говорити про проблеми недоречно.

Подібних заводів в Україні лише 5, інформує начальник департаменту АПК облдержадміністрації Юрій Горбенко, однак інші менш сучасні.

«Колись ми лише мріяли, що земля даватиме 80-100 центнерів зернових з гектару, а сьогодні це вже звикла практика. Агропромисловий комплекс на Волині розвивається. Пригадую, що 7 років тому ми просили іноземних інвесторів, аби вони у нас такий завод збудували, а тут волиняни свій зробили. Тепер ми маємо потужний комплекс у західному регіоні, який даватиме високоякісне насіння, а це, у свою чергу, покращуватиме врожайність. Тут зібране краще з кращого, зокрема використані німецькі та датські технології. Подібних заводів в Україні лише 5, найближчі у Тернопільській та Львівській областях, але наш сучасніший, тому він конкурентоспроможніший завдяки своїй ефективності», - розповів Горбенко.
Варто відзначити, що малі приватні господарства зможуть на заводі самостійно підготувати зерно, що здешевить його вартість. Подібну практику запозичили від поляків.
До слова, попри розвиток агропромислової галузу області, ще є біля 100 тисяч земель сільгосп призначення пустують, в основному це поліська зона.

Після оглядин заводу Петро Порошенко зробив фото на пам’ять із присутніми та відлетів у Луцьк на нараду.

Джерело - www.volynnews.com
Комментарии закрыты