Українцям повернуть гроші за зекономлений газ

Українцям повернуть гроші за зекономлений газ

by artem 14. июня 2017 01:06
З червня сім'ї, які отримували субсидії на житлово-комунальні послуги і які використали за опалювальний сезон газу менше, ніж передбачалося соціальним нормативом, зможуть отримати за зекономлений газ гроші. 
Про це 13 червня під час прес-конференції повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.


Він уточнив, що така можливість існує лише для громадян,що використовують у своїх помешканнях індивідуальне опалення.

«У цьому році ми передбачили можливість монетизації частини невикористаних субсидій для того, щоб стимулювати громадян до ощадливого споживання енергетичних ресурсів. Тобто кожна родина, яка має заощаджену суму субсидій за підсумками опалювального періоду, вже з червня має можливість звернутися в орган соціального захисту населення з відповідною заявою і отримати еквівалент вартості 100 кубічних метрів газу при використанні індивідуального газового опалення», - пояснив Музиченко.

За його словами, на сьогоднішній день таких громадян налічується близько 1,5 млн і вони включені у відповідні списки. Про можливості отримати кошти за зекономлений газ кожну таку сім'ю будуть інформувати органи соціального захисту населення.

«Зараз відбувається інформування цих громадян. І в перспективі за 1-2 місяці вони зможуть отримати на відкриті в банках рахунки або через пошту відповідні кошти», - зазначив Музиченко.

Чиновник додав, що орієнтовна кількість громадян, які зможуть отримати кошти таким чином, складе близько 2 млн.
Разом з тим у Мінсоцполітики прогнозують, що кількість субсидиантив з часом зменшиться.

«Коли у нас не прогнозується суттєвого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, а з іншого боку спостерігаємо ситуацію, коли доходи населення зростають, відповідно чисельність отримувачів субсидій у нас буде зменшуватися за рахунок того, що громадяни зможуть самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги», - пояснив Музиченко.

Він зазначив, що перейти на монетизацію субсидій для всіх їх одержувачів, у тому числі і для користувачів центрального опалення, Україна зможе лише тоді, коли кількість субсидиантив стабілізується. 

Джерело - https://infokava.com

Tags: , ,

Комментарии закрыты