Шевченківська премія 2018 знайшла своїх лауреатів

Благовестник

Благовестник

Шевченківська премія 2018 знайшла своїх лауреатів

Шевченківська премія 2018 знайшла своїх лауреатів
Стали відомі лауреати п'яти номінацій найпрестижнішої в Україні нагороди за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва - Шевченківської премії.


Про це 9 лютого розповів член комітету Ростислав Семків.

Відзнаку з літератури отримала письменниця, поетеса та художниця Емма Андієвська (написала 36 книжок та намалювала понад 13 тисяч картин).


Як пише Читомо, саме книжки Емми Андрієвської найбільше організацій висунули на здобуття премії, зокрема Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національний університет Острозька академія, Національний музей літератури України.

Книжки, які було висунуто: Міста-валети, Бездзигарний час, Шухлядні краєвиди, Маратонський біг і Щодення: перископи.

Цьогоріч за відсутності переможця в категорії Театр, журі розділило Літературу, публіцистику, журналістику.

Тому в номінації Публіцистика став першим Сергій Плохій (керівник Українського наукового інституту у Гарварді).

Композиторка Вікторія Польова здобула першість в категорії Музичне мистецтво.

У категорії Візуальні мистецтва переміг Павло Маков (художник, член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії, член-кореспондент Академії мистецтв України).

Нагадаємо, що національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) є найпрестижнішою в країні державною творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Засновано 20 травня 1961 року в рік святкування 100-річчя з дня смерті Тараса Шевченка. Першими лауреатами Премії стали Павло Тичина, Олесь Гончар і Платон Майборода. У 1999 році Державна премія України імені Тараса Шевченка отримала статус національної.

Джерело - nv.ua
Комментарии закрыты