Українська команда вкотре підкорює World Snow Festival

Благовестник

Благовестник

Українська команда вкотре підкорює World Snow Festival

Українська команда вкотре підкорює World Snow Festival
Наша команда вже другий рік поспіль підкорює World Snow Festival -- один із найдавніших у світі таких фестів. Цього разу до Швейцарії, аби продемонструвати мистецтво виготовлення фігур зі снігу, з'їхались представники з десяти країн. Митцi з України змагались із скульпторами зі США, Японії, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Швейцарії, Словенії.


У команді, яку вкраїнці створили п'ять років тому, чотири учасники -- дизайнер, архітектор, копірайтер, науковець. А робота зі сніговими скульптурами для них -- хобі.


"Темою цьогорічного фестивалю, що вiдбувся у Грінденвальді, обрано "Чотири сезони", -- розповідає учасник нашої команди Богдан Куцевич. -- Тож ми вирішили зробити "Спіраль часу", по якій людина наче подорожує щорічно, упродовж чотирьох пір року. Вирізали на снігу сліди: улітку -- боса стопа, взимку -- глибокі сліди від чобіт, восени і весною -- відбитки різного сезонного взуття. Працювали трохи більш як чотири дні. Загалом на виготовлення скульптури, яка підкорила суддів, знадобилося понад 30 годин!".


Висота фігури -- 3,5 метра, а вага -- 10 тонн. Технологія виготовлення снігових шедеврів нагадує роботу з льодом. Але, як зазначають переможці, працювати зі снігом -- "м'якше". Головне, аби на термометрi було до п'яти градусів морозу. Тоді скульптура вистоїть і до кінця зими.

"Інструменти для виготовлення снігової скульптури пiдготували самi. Переважно це -- різаки, прикріплені до дерев'яної палки. Що гостріші різаки, то легше працювати зі снігом", -- каже Богдан.
За словами хлопця, в Україні скульптури зі снігу лише набувають популярності. А за кордоном це -- дуже поширено.
"В Європі на різноманітних заходах скульпторам, які роблять такі фігури, платять 20 євро за годину, -- зауважує Богдан. -- Проте на конкурсах, звісно ж, за це не платять, бо ми змагаємося за кубок".

Джерело - expres.ua
Комментарии закрыты